Şirketimiz

Twitter; farklı insanlar, bakış açıları, fikirler ve bilgilerden oluşan bir dünyaya ev sahipliği yapan açık bir hizmettir.

Using Twitter is like dipping your toes into an ocean of human beings. [at]ShadiBartsch

AMACIMIZ

Herkese açık bir sohbet ortamı sunuyoruz.

İnsanların konuşmak için özgür ve güvenli bir alana sahip olması bizim için önemlidir. Bu nedenle kural, süreç, teknoloji ve araçlarımızı sürekli olarak iyileştiriyoruz. 

Mükemmel değiliz; işte bu yüzden sizi, Twitter'daki insanları dinliyoruz. Ayrıca olabildiğince şeffaf olmaya çalışmamızın nedeni de budur.

Küresel bir etkiye sahip olmak

2021'de ilk Küresel Etki Raporumuzu yayınladık. Hizmet verdiğimiz insanlar için önemli olduğunu bildiğimiz şeyleri paylaşmaya kararlıyız. 

İLKELERİMİZ

Aşağıdaki ilkeler doğrultusunda çalışıyoruz:

Sağlığı teşvik etmek

İfade özgürlüğü, temel bir insan hakkıdır ancak bu hakkın Twitter tarafından güçlendirilmesi özgürlüğü böyle değildir. Kurallarımız, sağlıklı sohbetleri teşvik etmek için vardır.

İnsanların güvenini kazanmak

Twitter, olan biten her şeyi öğrendiğiniz yerdir. Güvenilirliğimizi ve itibarımızı korumak için güveninizi hiçbir zaman kaybetmememiz gerekir. 

Basitleştirmek

Sadelik iyidir, ancak açık ve dürüst olmak daha iyidir. Ürünümüz, davranışımız ve çalışma alışkanlıklarımızın tümü şeffaf ve isabetli olmalıdır.

Kazanç ile amacı birleştirmek

Twitter, iyi işler yapan, amaca yönelik bir şirkettir. İnsan sevgisini iş hedeflerimize nasıl kattığımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için İyilik İçin Twitter sayfasını ziyaret edin.

Hızlı, özgür ve eğlenceli olmak

Hızlı hareket etmeli, kendimiz olmaktan çekinmemeli ve eğlenmeliyiz. İşte Twitter budur.

EKİBİMİZ

Biz küresel bir ekibiz.

Her yerden çalışılabileceğine inanıyoruz çünkü önemli olan insanlara seçenek sunmaktır. Esnek bir iş gücü, hem çeşitlilik arz eden hem de kapsayıcı bir ekip oluşturmanın temel taşıdır.

Liderlerimiz

Twitter'ın ilkelerinin rehberliğinde yönetim kurulumuz ve yönetici ekibimiz, önümüzdeki büyüme ve sosyal sorumluluk çağını şekillendiriyor. Onlar ekibimizi, kültürümüzü ve amacımızı temsil ediyorlar.

 

Parag Agrawal

İcra Kurulu Başkanı (CEO)
Biyografi | @paraga

Leslie Berland

Pazarlama Kurulu Başkanı
Biyografi | @leslieberland

Dalana Brand

CPDO
Biyografi | @DalanaBrand

Nick Caldwell

Redbird Genel Müdürü
Biyografi | @nickcald

Jack Dorsey

Kurucu
Biyografi | @jack

Vijaya Gadde

Hukuk, Politika ve Güven Başkanı
Biyografi | @vijaya

Lindsey Iannucci

Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı
Biyografi | @linds_nucci

Sarah Personette

Uyumdan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi
Biyografi | @SEP

Ned Segal

Finans Müdürü
Biyografi | @nedsegal

Jay Sullivan

Bluebird Genel Müdürü
Biyografi | @jaysullivanl

CEO

Parag Agrawal, icra kurulu başkanıdır. Twitter'a 2011 yılında katıldı ve Ekim 2017'den Kasım 2021'e kadar teknoloji genel müdürü (CTO) olarak görev yaptı. CTO olarak, Twitter'ın teknik stratejisinden, şirket genelinde Makine Öğrenimi durumunun yanı sıra geliştirme hızını iyileştirmeye yönelik çalışmalara öncülük etmekten sorumluydu.

Parag, CTO olarak atanmadan önce 2016 ve 2017 yıllarında hedef kitle büyümesinin yeniden hızlanması üzerindeki etkisi dâhil olmak üzere gelir ve tüketici mühendisliği alanındaki çalışmaları nedeniyle Twitter'ın ilk Seçkin Mühendisi olmuştu.

Parag, Stanford Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimleri bölümünde doktora yapmıştır ve Mumbai'deki Hint Teknoloji Enstitüsü'nün Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği bölümünden lisans diplomasına sahiptir.

 

Öncekini oku

Jay Sullivan

Sonrakini oku

Leslie Berland

Sonrakini oku

Leslie Berland

CEO

Leslie Berland, Twitter'ın küresel tüketici, ürün ve satış pazarlama ile global iletişim bölümlerinden sorumlu pazarlama yöneticisidir. Leslie, 2017 ile 2021 yılları arasında insan kaynakları grup başkanı olarak da görev yaptı.

2016 yılında şirkete katılmadan önce American Express'te küresel reklamcılık, pazarlama ve dijital ortaklıklardan sorumlu genel müdür yardımcısıydı. Leslie, şirketin küresel yönetim ekibinin bir üyesi olarak reklamcılık, medya, sponsorluklar, içerik, marka kimliği ve dijital iş ortaklıklarının yönetimini üstlendi. Kariyerinin önceki aşamalarındaysa Leslie, ajans tarafında global markalar için halkla ilişkiler ve dijital iletişim stratejileri yürüttü. 2005 yılında American Express'e katılan Leslie, dünya çapında farklılaştırılmış ürünler, pazarlama ve müşteri deneyimleri yoluyla pazar talebi yaratmaktan ve iş hacmini artırmaktan sorumlu küresel bir ekibe liderlik yaptı.

Pazarlama çalışmalarından dolayı Cannes Lions, D&AD, FEPE, OBIE ve One Show'dan çeşitli ödüller almıştır. 2017, 2018 ve 2019'da Forbes'un En Etkili Pazarlama Şeflerinden biri seçilen Leslie, aynı zamanda Ad Age, Adweek ve Business Insider tarafından sektör lideri olarak kabul edildi.

Leslie, Boston Üniversitesi İletişim Fakültesi Lisans mezunudur.

Öncekini oku

Parag Agrawal

Sonrakini oku

Dalana Brand

Sonrakini oku

Dalana Brand

İnsan Kaynakları ve Çeşitlilik Müdürü

Dalana Brand, Twitter'da insan kaynakları ve çeşitlilik müdürü olarak görev yapıyor. Küresel insan kaynakları ekibi ve Inclusion & Diversity ekibine liderlik ediyor. Şirketin stratejik yönünü desteklemek için üst yönetimle ve Yönetim Kurulu ile çalışıyor. Daha önce, People Experience başkan yardımcısı ve Inclusion & Diversity başkanı olarak görev yapmıştı.

Dalana, 2018'de Twitter'a katılmadan önce Electronic Arts, Inc.ın Yan Haklar ve Ödüller başkan yardımcısıydı. EA'da çalışmadan önce, Whirlpool Corporation'da çeşitli kıdemli yöneticilik pozisyonlarında dokuz yıl çalıştı. Dalana, kariyeri boyunca küresel ekiplere çalışanlarla eşit derecede etkileşim sağlayan, adil ve kapsayıcı bir kültür oluşturan ve şirketin işletme stratejisini ilerletmeye yardımcı olan yenilikçi çalışan programları tasarlayıp geliştirme konusunda liderlik etti.

Dalana şu anda ColorComm, Compass Family Services ve Enterprise for Youth'ta yönetim kurulu üyesidir. Çalışmalarıyla birçok kuruluştan ödül almıştır ve çeşitli insan kaynakları konularında katkıda bulunan ve konuşmacı olarak sık sık görev almaktadır.

Dalana, lisansüstü eğitimini finans ve insan kaynaklarında çift diploma ile tamamlamış, lisans eğitimini ise Michigan Eyalet Üniversitesi'nde finans alanında almıştır.

Öncekini oku

Leslie Berland

Sonrakini oku

Nick Caldwell

Sonrakini oku

Nick Caldwell

Redbird Genel Müdürü

Nick Caldwell, Twitter'da Redbird'ün genel müdürüdür. Nick Bluebird ve Goldbird'ü geliştiren, destekleyen ve koruyan mühendis, veri bilimci, ürün müdürü, BT, güvenlik, gizlilik ve makine öğrenimi ekiplerinin oluşturduğu bir grubu yönetmektedir. Daha önce, Looker'da (Google tarafından satın alındı) ürün ve mühendislik müdürü ve Reddit'te mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı olarak çalıştı. Microsoft'ta ise 13 yıl çalıştı ve Power BI ürün ailesinin genel müdürlüğü pozisyonuna ulaştı.

Nick'in hayır amaçlı çalışmaları arasında, /dev/color derneğinin (misyonu Siyahi yazılım mühendislerinin etkisini artırmak olan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş) yönetim kurulu üyeliği yer almaktadır. Teknoloji alanında geleceğin siyahi liderlerine yönelik bir burs fonu olan ColorCode'un da kurucusudur. HubSpot'ta yönetim kurulu üyesidir.

Nick, MIT'nin bilgisayar bilimleri ve elektrik mühendisliği bölümünden mezun oldu ve lisansüstü eğitimini UC Berkeley Haas'ta tamamladı. Doğal dil işlemeyle ilgili 10 patent sahibidir.

Öncekini oku

Dalana Brand

Sonrakini oku

Jack Dorsey

Sonrakini oku

Jack Dorsey

Kurucu

Jack Dorsey, 2006 yılında Twitter Inc. şirketini kuran ortaklardan biriydi. Eylül 2015'te CEO olarak geri döndü ve Kasım 2021'e kadar bu görevi sürdürdü. Ayrıca Jack, CEO ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptığı Block'un (eski adıyla Square) da kurucu ortaklarındandır.

Öncekini oku

Nick Caldwell

Sonrakini oku

Vijaya Gadde

Sonrakini oku

Vijaya Gadde

Hukuk, Politika ve Güven Başkanı

Vijaya Gadde Twitter'ın hukuk, politika, güven ve güvenlikten sorumlu yöneticisidir. 2011'de Twitter'a katılmadan önce Juniper Networks'te hukuk işlerinden sorumlu kıdemli yönetici olarak çalışan Vijaya, bundan önce yaklaşık on yıl boyunca Wilson Sonsini Goodrich & Rosati'de görev yaptı. Vijaya, NYU Hukuk Fakültesi Mütevelli Heyeti'nde ve topluluklar, şirketler ve hükûmetlerle ortaklık yapan küresel bir insani yardım ve kalkınma kuruluşu olan Mercy Corps'un Yönetim Kurulu'nda hizmet vermektedir. Ayrıca Vijaya, cesur fikirler peşinde koşan hırslı kurucuları finanse etmeye odaklanan bir yatırım topluluğu olan #Angels'ın kurucularından biridir.

Vijaya, New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Hukuk Doktorasına ve Cornell Üniversitesi Endüstri ve İş İlişkileri'nden Lisans derecesine sahiptir.

Öncekini oku

Jack Dorsey

Sonrakini oku

Lindsey Iannucci

Sonrakini oku

Lindsey Iannucci

Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve CEO Personel Şefi

Lindsey Iannucci, operasyondan sorumlu başkan yardımcısı ve CEO personel şefi olarak görev yapmakta ve Twitter genelinde operasyonel mükemmelliğe odaklanmaktadır. Twitter'a gelir sürekliliği stratejisi ve operasyonları yöneticisi olarak 2019'da katıldı. Strateji ve operasyon yöneticisi olarak mühendislik, ürün, tasarım ve araştırma alanlarında liderlik ekibi adına ek sorumluluklar üstlendi.

Lindsey, Twitter'a katılmadan önce Google'ın Devices & Services bölümünde tedarik zinciri program yöneticisi olarak görev yapıyordu. Google'daki diğer görevleri arasında Google Glass'ın operasyon yöneticiliği de yer alıyor. Daha önce ise Accenture'da 10 yıl çalışmıştır.

Lindsey, lisans eğitimini Ohio Eyalet Üniversitesi'nin Endüstri ve Sistem Mühendisliği ve İşletme bölümünde tamamladı.

Öncekini oku

Vijaya Gadde

Sonrakini oku

Sarah Personette

Sonrakini oku

Sarah Personette

Baş Müşteri Sorumlusu

Twitter'ın müşteri odaklı operasyonlarını yöneten Sarah Personette, şirketin küresel reklam satışları, ajans ilişkileri, gelir faaliyetleri ve marka stratejisi danışmanlığını denetlemektedir. Daha önce Twitter Küresel Müşteri Çözümleri Departmanı Başkan Yardımcısı olan Sarah, dünya çapında en iyi pazarlamacılar ve kuruluşlar ile yürütülen iş ortaklıklarını yönetmekteydi.

Sarah, Twitter'a katılmadan önce Refinery29'da Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştır. Ayrıca Facebook, Universal McCann Worldwide ve Starcom Mediavest Group'ta çeşitli üst düzey liderlik rollerinde çalışmıştır.

All In Together, Mobile Marketing Association (MMA) ve Northwestern Alumni Association'ın yönetim kurullarında görev yapmaktadır.

Northwestern Üniversitesi'nden lisans derecesine sahip olan Sarah, evli ve iki çocuk annesidir.

Öncekini oku

Lindsey Iannucci

Sonrakini oku

Ned Segal

Sonrakini oku

Ned Segal

Mali İşler Müdürü

Twitter'ın mali işler müdürü olan Ned Segal, şirkette geleneksel finans işlevlerinin yanı sıra kurumsal geliştirme, küresel içerik geliştirici ve ürün ortaklıkları konularında da yöneticilik yapmaktadır.

Ned, Twitter'a katılmadan önce Intuit'in Küçük İşletme Grubu'nda bölümün finansal ve stratejik planlamasından sorumlu kıdemli finans başkan yardımcısıydı. Ayrıca, dünya çapındaki teknoloji şirketlerine patent risk yönetimi çözümü sağlayan bir lider olan RPX'in finans müdürü olarak görev yaptı ve son olarak global yazılım yatırım bankacılığı genel müdürü ve başkanı olarak Goldman Sachs'ta 17 yıl geçirdi. Ned, bitki bazlı et şirketlerinden biri olan Beyond Meat'in yönetim kurulunda da görev yapmakta ve burada denetim komitesi üyesi olarak çalışmaktadır. Tipping Point Community'nin Yönetim Kurulu'nda yer almak dahil olmak üzere, San Francisco'daki kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda aktif olarak görev almaktadır.

Ned, Georgetown Üniversitesi Lisans mezunudur. Eşi ve üç çocuğuyla birlikte San Francisco'da yaşamaktadır.

Öncekini oku

Sarah Personette

Sonrakini oku

Jay Sullivan

Sonrakini oku

Jay Sullivan

Bluebird Genel Müdürü

Jay Sullivan, Twitter'ın tüketici ürünleri bölümü olan Bluebird'ün genel müdürüdür. Twitter'ın gelir ürünlerini içeren Goldbird'ün de geçici genel müdürüdür. Daha önce ise tüketici ürünlerinde başkan yardımcısı pozisyonundaydı. 

Jay, Twitter'a katılmadan önce Facebook'ta çalıştı. Burada, Reality Labs'in Yapay Zeka Asistanı'nın geliştirilmesine liderlik etti ve daha sonra Messenger ve Instagram Direct için Gizlilik, Bütünlük ve Sistemler ürün ekiplerini yönetti. Bu pozisyonda kullanıcılara öncelik veren birçok özellik ve geliştirmeyi kullanıma sundu. Jay, aynı zamanda Çeşitlilik, Eşitlik ve Katılımcılık için Messenger'ın yönetici sponsoruydu. Jay, baş ürün yöneticisi olarak Groupon'un Ürün, Mühendislik, Tasarım, Operasyon ve Araştırma ekiplerini yönetti. Firefox'un üründen sorumlu kıdemli başkan yardımcısı ve daha sonra Mozilla'nın Operasyon Direktörü oldu. Burada, önemli sürümlere liderlik etti. Aynı zamanda, web platformu yenilikçisi olmasının yanı sıra çevrimiçi kullanıcı tercihi ve kontrolü destekçisiydi. 

Jay, aynı zamanda bir girişim kurucusudur, birçok ABD Patenti almıştır ve Yale College mezunudur.

Öncekini oku

Ned Segal

Sonrakini oku

Parag Agrawal

Sonrakini oku

Parag Agrawal