Creative Commons Lisans Özeti

cc pd CC0 1.0 Evrensel (CC0 1.0)
Kamu Malı Atfetme

Yasal Uyarı

Commons Özet hukuki bir araç değildir. CC0 Legal Kod'un anlaşılması sağlayan ve anahtar kelime tanımlarını içeren bir referans kaynağıdır. Commons Özeti'i CC0 Legal Kod'u anlayabilmek için kullanılan ve onun altında olan kullanıcı dostu bir ara yüz olarak düşünebilirsiniz.

Creative Commons bir hukuk firması değildir ve hukuki hizmet sağlamaz. Commons Özeti'i dağıtmak, yayınlamak ya da link vermek bir müvekkil-avukat ilişkisi oluşturmaz.

Creative Commons CC0 uygulanan eserlerin hiç birinin telif hakkını garantilemez. CC herhangi bir eserin herhangi bir yetki alanındaki telif haklarının statüsü hakkında hiçbir garanti vermez ve herhangi bir eserin her türde kullanımı için sorumuluğu reddeder.

Bu Legal Kod'un (tam metni okuyun) insan tarafından okunabilir özetidir. Yasal Uyarı

Telif Hakkı Sınırlaması yok

  • Bu özet ile eserini ilişkilendiren kişi, eserini Kamu Malı olarak adar, tüm ilgili ve komşu haklar dahil olmak üzere, telif haklarından kanunların izin verdiği sınırlarda dünya çapında feragat eder.

    Bu eseri hiçbir izin almadan ticari amaçlar da dahi olmak üzere kopyalayabilir, düzenleyebilir, dağıtabilir ya da kullanabilirsiniz. Diğer bilgiler için alta bakınız.


Diğer Bilgiler

  • Kişilerin ne patent veya marka hakları ne de eserde olan diğer kişiler ya da diğer kişilerin eseri nasıl kullanacaklarına dair haklar CC0 tarafından etkilenemez, örneğin; tanınırlık ya da mahremiyet hakları gibi.
  • Kanunun tanımladığı tüm haklar çerçevesinde aksi belirtilmediği sürece bu özet ile eseri ilişkilendiren kişi eser hakkında herhangi bir garanti vermez, tüm oluşacak sorumlulukları reddeder.
  • Bir eseri kullanırken ya da eserden alıntı yaparken eserin yazarı ya da onaylayıcısının ağzından destek ima edilemez.
Diğer Haklar

Bilinen telif hakkı kısıtlamaları olmayan eserler aksini destekleyecek şekilde düzenlenmiş ve sınırlandırılmış olabilir.Eser veya kullanımı yürürlükteki yasalar kapsamında kişisel veri koruma yasaları, tanıtım, görüntü, ya da gizlilik haklarını; bir kişinin ses, görüntü veya benzerliğinin nasıl kullanıldığını kontrol etmesi için izin verir, ya da diğer kısıtlamalara veya sınırlamalara tabi tutabilir.

Daha fazla bilgi alın.

Destek

Bazı yetki alanlarında, yazar , yayıncı ya da başka her hangi birinin haksız imalarda bulunması kanuna aykırı olabilir.

Daha fazla bilgi alın.

Alıntı

Bu eserden alıntı yapabilmek için sunulan HTML kodunu kopyalayıp web sitenizde kullanın.

Daha fazla bilgi alın

Doğrulayan kimdir?

Affirmer kanunların izin verdiği çerçevede dünya çapında eser haklarından CC0 kullanarak vaz geçen kişidir. Bu kişi eser sahibi, ya da eser haklarına telif hakları ile ya da ilgili kanunlarla sahip olan kişi olabilir.