Dostosuj wyświetlanie reklam na Facebooku

Musisz zalogować się do Facebooka, aby uzyskać dostęp do ustawień reklam.
Aby pokazywać Ci bardziej odpowiednie reklamy, korzystamy z danych otrzymywanych od reklamodawców i innych partnerów – dane te dotyczą zarówno Twojej aktywności w ich witrynach i aplikacjach, jak i określonych interakcji offline, takich jak zakupy. Na przykład gdy odwiedzisz witrynę z odzieżą, możemy wyświetlić Ci reklamę koszuli.
Możesz zadecydować, czy będziesz oglądać reklamy oparte na Twojej aktywności poza Facebookiem, w sekcji Dane dotyczące Twojej aktywności od partnerów w Ustawieniach reklam.
  1. Kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu Facebooka.
  2. Wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie kliknij Ustawienia.
  3. Przewiń w dół i kliknij Reklamy w menu po lewej stronie.
  4. Kliknij opcję Ustawienia reklam, a następnie Dane dotyczące Twojej aktywności od partnerów.
  5. Określ, czy chcesz, abyśmy mogli wyświetlać Ci reklamy na podstawie danych uzyskanych od naszych partnerów.
Dowiedz się więcej o powodach, dla których dana reklama jest dla Ciebie widoczna.
Dane dotyczące Twojej aktywności dostarczone przez partnerów
Ustawienie, o którym mowa, pozwala wskazać, czy możemy wyświetlać Ci spersonalizowane reklamy na Facebooku na podstawie uzyskanych od naszych partnerów danych dotyczących Twojej aktywności. Jeśli wyłączysz tę opcję, reklamy, które będziesz oglądać, mogą nadal być dobierane na podstawie Twojej aktywności na naszej platformie, a także na podstawie informacji od konkretnej firmy, która udostępni nam listę osób lub urządzeń, jeśli dopasujemy Twój profil do informacji z tej listy.
To ustawienie dotyczy wyłącznie reklam wyświetlanych Ci w ramach konta na Facebooku (w tym w Messengerze), a także reklam w witrynach internetowych, aplikacjach i na urządzeniach, które są wyświetlane za pośrednictwem usług reklamowych Facebooka. To ustawienie nie dotyczy reklam oglądanych na Instagramie, chyba że włączysz połączone funkcje na kontach na Instagramie i Facebooku. Dowiedz się, jak dostosować sposób wyświetlania reklam na Instagramie.
Jeśli masz włączone połączone funkcje na kontach na Instagramie i Facebooku, możesz też dostosować środowisko reklam na Instagramie przez ustawienie Dane od partnerów dotyczące Twojej aktywności.
Stosujemy się do postanowień branżowych Self-Regulatory Principles for Online Behavioral Advertising i bierzemy udział w programach z opcją rezygnacji prowadzonych przez: Digital Advertising Alliance, Digital Advertising Alliance of Canada oraz European Interactive Digital Advertising Alliance. Z programów firm możesz zrezygnować za pośrednictwem ich stron.
Dowiedz się więcej na temat preferencji reklamowych na Facebooku.
Czy te informacje okazały się pomocne?
Tak
Nie