Nápověda:Témata

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Skins and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Editací této stránky souhlasíte s uvolněním svého příspěvku pod licencí CC0. Více informací se dočtete na stránce Public Domain Help Pages.
PD

Téma určuje, jak budou stránky MediaWiki a její rozhraní vypadat. I když se na první pohled zdá, že každé téma vypadá a funguje jinak, používají všechny stejné komponenty rozhraní. Každé ale může zobrazovat jednu a tu samou komponentu rozhraní jinak, může se lišit nejenom barvou, ale i zcela jiným umístěním na stránce.

Chcete-li vyzkoušet dostupná témata, resp. změnit to aktuální, klikněte – pokud jste přihlášeni – na své Nastavení. Tam vyberte záložku „Vzhled“. Než se pro některé téma rozhodnete, můžete si prohlédnout jeho náhled – stačí kliknout na odkaz „Náhled“.

Výchozí témata

Viz $wgDefaultSkin#Available skins

Ve výchozím nastavení MediaWiki obsahuje následující vzhledy:

Při výběru vzhledu mějte na paměti, že některé wiki, mohou obsahovat šablony, nebo prvky, které některé téma nemusí správně zobrazovat. V podstatě lze říct, že jistou zárukou pro správné zobrazení všech prvků je pouze výchozí téma Vektor (nebo jiné výchozí téma).

Uživatelské přizpůsobení

Uživatelé obeznámení s použitím kaskádových stylů (CSS) si mohou upravit aktuální soubor stylů tak, že vytvoří ve svém uživatelském prostoru podstránku s názvem tématu a příponou .css, např. „User:Vašejméno/vector.css“. CSS kód umístěný na této stránce dostane přednost před výchozím CSS tématu. Aby to však bylo možné, musí administrátor vašeho webu tuto funkcionalitu povolit.

Viz též