Şikayette bulunun

Davranışa dayalı reklamcılık ile ilgili bir şikayetiniz varsa, sorunun çözülmesine yardımcı olmak için birkaç basit adım atmalısınız.

 

Birinci Adım

 

Aşağıda, talep veya şikâyetinizin çözülmesine yardımcı olmak için izlenecek basit bir kontrol listesi yer alıyor:

 

1. Şikayetiniz, bir reklamın içeriği ile mi ilgili? Öyleyse, lütfen reklam içeriği ile ilgili düzenleyici kuruluşun sitesini ziyaret ediniz: www.rok.org.tr

2. Reklam finansal reklamlarla mı ilgili (ör; mortgage ürünleri, genel sigorta veya tasarruflar/banka hesapları)? Öyleyse, lütfen www.tuketici.gov.tr sitesini ziyaret ediniz.

3. Davranışsal reklamları iptal etmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, lütfen iptal sayfamızı ziyaret ediniz.

4. Bu web sitesinde yer alan linkleri kullanarak davranışsal reklamları iptal etme konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Öyleyse, lütfen iptal işlemi destek sayfamızı ziyaret ediniz.

5. İptal işlemini gerçekleştirmiş olmanıza rağmen halen davranışsal reklamlar mı görüyorsunuz? Öyleyse, lütfen SSS sayfamızı ziyaret ediniz.

6. Web tarayıcınızdaki kişisel gizlilik ayarları hakkında bir sorunuz mu var? Öyleyse, lütfen beş önemli tavsiye sayfamızı ziyaret ediniz.

7. Davranışsal reklamcılık hakkında bir soru veya kaygınız var ve daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Öyleyse, lütfen SSS sayfamızı ziyaret ediniz.

 

İkinci Adım

 

Sorun yaşamaya devam etmeniz ve resmi bir şikâyette bulunmak istemeniz durumunda, bunu Reklam Özdenetim Kurulu ile irtibata geçerek yapabilirsiniz.